Jak uczynić mieszkanie atrakcyjniejszym przed sprzedażą?
Październik 4, 2018

Wystawa Gravity of Forms

Wernisaż wystawy Gravity of Forms

Wystawa Gravity of Forms

Na wystawie zobaczymy czterech artystów oraz cztery dziedziny sztuki: rzeźbę, design, malarstwo i biżuterię.

Artyści otwierają dyskusję nie tylko z przestrzenią ale również z granicami wybranych dyscyplin. Rzeźby stają się biżuterią, lustra obrazami, obrazy wnikają w przestrzeń ścian.

Rzeźby Jarka Borka wiszą w powietrzu, lewitują zaprzeczając zasadą ciężkości. Wypełnia je powietrze, rysuje odkładający się w przestrzeni cień.
Biżuteria Magdy Szadkowskiej posiada cechy obiektu i rzeźby zarazem. Wykonana z przeźroczystego tworzywa, unosi się niematerialnie na powierzchni przeźroczystego szkła. Tworzywo sprawia wrażenie zastygłego żywiołu wody, krystaliczne i subtelne, lekkie. Mimo swej ciężkości, lewituje jest niematerialne, tworzy relacje z otoczeniem.
Lustra projektu Justyny Cieślik – Płusy również anektują przestrzeń i korespondują z otoczeniem, odbicia współtworzą obrazy lustra, w momencie patrzenia. Zmieniają się nieustannie, nigdy nie przyjmując ostatecznej formy.
Czarna graficzna linia, relacja z przestrzenią, brak koloru, rozstrzygnięcia formalne, łączą się w sposób płynny z malarstwem Juliana Ramireza. Podziały płaszczyzny, kreślone białą linią wpisują się w przestrzeń ściany, tworząc nierozerwalną całość. Hieroglify wieńczące geometryczne kompozycje ukazują szerszy kontekst kulturowy. Natura geometrii w dziełach kolumbijskiego artysty staje się pretekstem do ukazania wyższego sensu mieszczącego się w poszukiwaniach idei znaków kulturowych i ich symboli.

Niezwykłe spotkanie formy, połączenie i przenikanie przestrzeni. Otwarta relacja pomiędzy sztuką i designem – twórczością a techniką i projektowaniem.

Serdecznie zapraszamy !

Galeria Próchnika 1
ul. Próchnika 1, 90-408 Łódź
Wystawa potrwa od 17.05 do 17.06
Godziny pracy galerii 10-18 w tygodniu oraz od 10-14 w soboty.