7 niezawodnych sposobów na szybkie poprawienie wystroju wnętrz
25 czerwca, 2018
5 metod jak dobrze zrobić zdjęcia nieruchomości
25 czerwca, 2018

Home staging – o co w tym wszystkim chodzi

Home staging - o co w tym wszystkim chodzi

Home staging to domowa metamorfoza, tworzenie przestrzeni w taki sposób, aby poprawić jej wygląd i estetykę. Jest to technika odświeżenia i stylizacji pomieszczeń, która ma służyć przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Technika ta polega na właściwej prezentacji mieszkania lub domu oraz ukazaniu potencjału wnętrz, tak aby nieruchomość udało się sprzedać możliwie za jak najwyższą cenę oraz w krótkim czasie.
Usługa, która pobudza wyobraźnię nabywcy i sprawia, że nieruchomość, którą przygotowaliśmy do sprzedaży, staje się w oczach nabywcy bardziej atrakcyjna, a kupujący zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Zmiany wnętrz są zazwyczaj bardzo efektowne przy wykorzystaniu minimalnego budżetu.

W czym tkwi sekret home stagingu?


Home staging to takie dostosowanie wnętrz, aby odpowiadało wymaganiom i potrzebom jak największej liczby potencjalnych klientów. Kluczem jest wiedza co się aktualnie najczęściej sprzedaje, co jest w modzie i co daje nam największe szanse na szybką transakcję. Znajomość trendów panujących w wystroju wnętrz oraz gustów kupujących na rynku nieruchomości. Warto wspomnieć, że metamorfoza nieruchomości powinna:
• uporządkować przestrzeń
• wprowadzić neutralne elementy wystroju,
• odświeżyć wnętrze używając neutralnej palety barw,
• aranżować przestrzeń tak, aby podkreślić funkcję każdego pomieszczenia
• wydobyć największe atuty mieszkania

Rola fotografii wnętrz w home stagingu


Pełna usługa home stagingu zawiera również stylizowaną sesję zdjęciową wnętrz. Zdjęcia profesjonalnie przygotowanych wnętrz, wykonane obiektywem szerokokątnym ukazują mieszkania i domy w pełnej okazałości. Jasne, ostre zdjęcia wyróżniają nasze ogłoszenie na portalach internetowych. To sprawdzony sposób na to, aby przyciągnąć wzrok poszukujących, a co za tym idzie szybko i łatwo sprzedać lub wynająć mieszkanie czy dom.

Czy home staging sie opłaca?


Oczywiście! Home staging jest doskonała alternatywą dla obniżania ceny nieruchomości. Z reguły koszty home stagingu są znacznie mniejsze, niż obniżka ceny nieruchomości. Inwestycja w odświeżenie wnętrz najczęściej nie tylko jest rekompensowana w cenie, ale także jest inwestycją, która się zwraca z nawiązką. Inwestycja w usługe przygotowania do sprzedaży rzędu 1-3% wartości nieruchomości potrafi przełożyć się na jej wzrost wartości w oczach kupującego o 10-15%!

Czy home staging przyspiesza sprzedaż?


Analizy porównawcze wykazują, że nieruchomości po zastosowaniu usługi home stagingu ponad dwukrotnie szybciej znajdują swoich nabywców. Juz ok 95% osób poszukujących nieruchomości, szuka ofert w internecie. Profesjonalnie przygotowana prezentacja od razu zdobywa nam potencjalnych klientów. Na podjęcie decyzji czy nieruchomość jest interesująca ludziom wystarcza przeciętnie ok 3 sekund - nie możesz pozwolić sobie na słabą prezentację!

Dlaczego home staging jest potrzebny


Wyobraźmy sobie taką sytuację: mieszkanie wystawione na portal ogłoszeniowy na sprzedaż nie budzi zainteresowania. Telefonów jest niewiele, oglądających jeszcze mniej. Prawdopodobnie jedną z przyczyn jest:
• nieodpowiednia cena w stosunku do wyglądu,
• mieszkanie jest zbyt osobiste, nie ma w nim neutralnych cech, odwiedzający nie potrafią sobie wyobrazić prywatnych upodobań,
• mieszkanie jest źle prezentowane ( nie jest posprzątane, jest zagracone, niewywietrzone)
• mieszkanie wymaga nakładów finansowych kupującego już "od progu" - widoczne są małe usterki, które szybko zniechęcają ( pęknięte lustro, popsuta spłuczka, popsute oświetlenie)

Home staging niweluje te wszystkie wady, dzięki czemu sprzedaż lub wynajem są dużo szybsze i łatwiejsze.