parallax background
Na czym polega home staging?

Home staging

Home staging to profesjonalne przygotowanie mieszkania albo domu dla sprzedaży lub wynajmu. Home staging ma wpływ na zwiększenie wartości nieruchomości i przyspiesza transakcję.

Szybka i zyskowna sprzedaż jest możliwa, jeśli odpowiednio przygotujemy i zaprezentujemy naszą nieruchomość. Home staging gwarantuje widoczne efekty za możliwie najniższą cenę, szuka możliwości odnowy zastanych pomieszczeń i mebli, dostosowuje wnętrze tak, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów.

Home staging zabiegi, które wydobędą cechy nieruchomości, których właściciele często nie dostrzegają. Wskazuje atuty nieruchomości i uświadamia słabe strony. Dobrze przygotowane wnętrza, podkreślają potencjał i piękno każdego miejsca.

Działania home staging polegają na połączeniu kilku technik: dekoratorskich ( oznaczenie funkcji pomieszczeń, spójność stylistyczna, dobór kolorów), marketingowych (znajomość cech nieruchomości poszukiwanych na rynku), prezentacyjnych (jakich błędów unikać pokazując nasz "produkt" kupującemu).

Koszt home stagingu jest uzależniony od wspólnych ustaleń budżetowych i oczekiwań. Czasami warto wykonać drobne prace remontowe czy naprawcze. Jednak nawet jeśli budżet jest niewielki warto skorzystać z konsultacji, mamy wtedy pewność, że pieniądze nie będą zmarnowane.
Zawsze należy traktować tą usługę jako inwestycję, która zwraca się w wraz z podniesieniem wartości nieruchomości. Zamiast stosować obniżkę ceny nieruchomości, inwestujemy w odnowienie wnętrz.

Odświeżone, profesjonalnie zaaranżowane i sfotografowane mieszkania naszych klientów trafiają do szerszej grupy poszukujących i szybko znajdują nowych właścicieli.
Dla kogo?

Usługę home staging kierujemy do:

każdego kto właśnie zamierza sprzedać lub wynająć mieszkanie lub dom

każdego kto już od dłuższego czasu nie może znaleźć kupca lub najemcy i nie wie dlaczego

pośredników nieruchomości, którzy chcą oferować wyższą jakość usług i pomoc we wprowadzaniu mieszkań swoich klientów na rynek

deweloperów, którzy chcą dobrze zaprezentować nieruchomość pokazową

każdego kto rozumie, że koszty związane z home staging'em to zwracająca się inwestycja


Jak to działa

Po kolei...

Przykłady home stagingu

Przed i po
salon przed i po home staging
przedpokój - wnętrze
lazienka przed i po home staging-lodz
łazienka przed i po home staging
home staging przed i po

Podstawowe etapy

O czym warto pamiętać
1# ODGRUZOWANIE I SPRZĄTANIE

Podstawową zasadą sukcesu przy prezentacji nieruchomości jest przedstawienie jej z jak najlepszej strony. Czyste, świeże pomieszczenia od razu wysuwają się na prowadzenie. Mieszkając jakiś czas w danym wnętrzu przyzwyczajamy się do naszych przedmiotów, nie zastanawiając się, w jaki sposób może odebrać je ktoś obcy. Warto więc, pozbyć się na czas prezentacji zakurzonych bibelotów czy niepotrzebnych mebli.

2# DEPERSONALIZACJA

Przed przeprowadzaniem prezentacji domu dla szerszego grona pamiętajmy o usunięciu przedmiotów najbardziej osobistych. Na czas sesji zdjęciowej warto schować zdjęcia, pamiątki z podróży lub inne osobiste przedmioty, nie wspominając o środkach czystości czy ubraniach. Każdy potencjalny klient szybciej utożsami się z wnętrzem, w które nie sugeruje ani nie narzuca konkretnego stylu życia. Trzeba zdepersonalizować wnętrze: zmienić dom z 'do mieszkania' na "dom do katalogu"

3# NAPRAWY I REMONTY

Najszybszy widoczny efekt poprawy wizualnej nieruchomości jest zazwyczaj efektem odmalowania. Czasem można odmalować tylko 1 ścianę, aby efekt był znaczny. Co więcej, w każdym domu znajdują się rzeczy, które wymagają naprawy np. zepsuta spłuczka w toalecie, nieotwierająca się roleta czy niedziałający dzwonek do drzwi. Nikt nie chce rozpoczynać życia w nowym lokum od napraw. Drobne, niedrogie naprawy mogą podnieść wartość nieruchomości.

4# ARANŻACJA I DEKORACJA

Przy ostatnim etapie poprzedzającym prezentację zajmujemy się aranżacją, która ma podkreślić charakter miejsca. Wprowadzamy drobne elementy dodające klimatu lecz nienacechowane personalnie. Ważna jest także neutralizacja kolorów, czyli umożliwienie klientowi dopasowanie się ze swoimi personalnymi przedmiotami do wystroju wnętrza. Im szybciej może się dopasować do wnętrza tym chętniej wynajmie lub kupi nieruchomość.

parallax background
parallax background
Jak to działa?

Usługi home staging

Jeśli masz mieszkanie lub dom, które chcesz sprzedać lub wynająć, a nie masz czasu lub pomysłu na to jak je przygotować – zaproś nas na konsultacje. Jeżeli nie do końca dobrze czujesz się w swoim domu, chciałbyś coś zmienić, ale nie wiesz co - odpowiedzią jest home staging. Proponujemy 3 warianty współpracy:


Czym jest konsultacja home stagingowa?

Konsultacje odbywają się w lokalu, który chcesz sprzedać lub wynająć. Podczas spotkania:

 • oceniamy funkcjonalność pomieszczeń, spójność stylistyczną i kolorystyczną mieszkania
 • rozmawiamy na temat mocnych i słabych stron mieszkania
 • stawiamy diagnozę i ustalamy rozwiązania - co należy zrobić aby wydobyć potencjał nieruchomości
 • omawiamy stan techniczny, podpowiadamy jak naprawić drobne usterki
 • rozmawiamy na temat potencjalnych klientów - co zrobić żeby sprzedać grupie docelowej
 • ustalamy listę zadań do wykonania w lokalu, uzgadniamy priorytety
 • wykonujemy robocze zdjęcia

Przed spotkaniem warto podesłać (np. na e-mail) jak najwięcej informacji dotyczących danej nieruchomości. Podczas konsultacji warto robić notatki i poświęcić czas na rozmowę. Konsultacja może potrwać nawet 2-3 godziny. Konsultacje możemy powtórzyć np. w trakcie wykonywania prac home stagingowych przez właściciela.
Usługa jest płatna w dniu wykonania.

Konsultacja + Raport

Jeśli potrzebujesz przewodnika zaproponowanych zmian, po konsultacjach możesz otrzymać od nas raport pisemny. Propozycjami wskazujemy dla każdego pomieszczenia. Przygotujemy moodboard - inspiracje kolorów i stylu do wprowadzenia. Zawartość części merytorycznej raportu jest podsumowaniem i uzupełnieniem wiedzy przekazanej podczas konsultacji. Jest narzędziem wspierającym przeprowadzenie home stagingu we własnym zakresie.
Jeśli niezbędny będzie drobny remont czy inne prace naprawcze uwzględnimy to raporcie.

Co zawiera raport:

 • diagnozy słabych stron i zalecenia zmian dla każdego pomieszczenia
 • zalecane naprawy i priorytety działania
 • proponowana kolorystyka, uwagi odnośnie podłóg, ścian czy oświetlenia ( przykładowe zdjęcia)
 • polecane akcesoria dekoracyjne jak zasłony, poduszki i inne
 • szacunkowy kosztorys

Zarządzanie projektem i realizacja:

Zarządzanie projektem to realizacja wspólnych założeń od początku do końca. Wykonamy plan zmian uzgodnionych w projekcie home stagingowym. Twoje zaangażowanie ograniczamy do minimum, ponieważ wszystko zorganizujemy za Ciebie. Czas zrealizowania projektu zależy od zakresu prac.

Przykładowe działania:

 • zlecenie prac związanych z uporządkowaniem i posprzątaniem nieruchomości
 • zlecenie drobnych napraw, prac montażowych
 • koordynacja prac remontowych, jeśli będą konieczne
 • nadanie lub podkreślenie funkcji pomieszczeń
 • wprowadzenie spójności kolorystycznej
 • ustalenie właściwego oświetlenia
 • zakupy i transport dodatków, akcesoriów wyposażenia wnętrza, materiałów
 • stylizacja wnętrz
 • wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej nieruchomości

Fotografia wnętrz

W dobrze przygotowanej ofercie najmu lub sprzedaży nie może zabraknąć dobrych zdjęć. Nasze sesje zdjęciowe wnętrz sprawiają,że nieruchomości znacząco wyróżniają się na tle innych. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze - kupujemy oczami.

 • sesje wykonujemy we własnym zakresie i dysponując odpowiednim sprzętem
 • po zakończonej realizacji umówionego dnia aranżujemy mieszkanie pod sesję, dobierając odpowiednie dodatki
 • wykorzystujemy istniejące w domu akcesoria, przywozimy dekoracje, zakupy ograniczamy do niezbędnego minimum
 • zorganizujemy dodatki do sesji: np.świeże kwiaty, owoce

Zakres prac nad projektem będzie zależał od stanu nieruchomości. W zależności od tego czy: nieruchomość jest zamieszkała, opuszczona ze starymi meblami, czy też pusta i nie wykończona - nasze prace będą wymagały indywidualnego podejścia. Po ustaleniu wszystkich szczegółów podpisujemy umowę i sporządzamy listę zakupów.