Jak uczynić mieszkanie atrakcyjniejszym przed sprzedażą?
4 października, 2018

Wystawa Gravity of Forms

Wystawa Gravity of Forms

Na wystawie zobaczymy czterech artystów oraz cztery dziedziny sztuki: rzeźbę, design, malarstwo i biżuterię.

Artyści otwierają dyskusję nie tylko z przestrzenią ale również z granicami wybranych dyscyplin. Rzeźby stają się biżuterią, lustra obrazami, obrazy wnikają w przestrzeń ścian.

Rzeźby Jarka Borka wiszą w powietrzu, lewitują zaprzeczając zasadą ciężkości. Wypełnia je powietrze, rysuje odkładający się w przestrzeni cień.
Biżuteria Magdy Szadkowskiej posiada cechy obiektu i rzeźby zarazem. Wykonana z przeźroczystego tworzywa, unosi się niematerialnie na powierzchni przeźroczystego szkła. Tworzywo sprawia wrażenie zastygłego żywiołu wody, krystaliczne i subtelne, lekkie. Mimo swej ciężkości, lewituje jest niematerialne, tworzy relacje z otoczeniem.
Lustra projektu Justyny Cieślik – Płusy również anektują przestrzeń i korespondują z otoczeniem, odbicia współtworzą obrazy lustra, w momencie patrzenia. Zmieniają się nieustannie, nigdy nie przyjmując ostatecznej formy.
Czarna graficzna linia, relacja z przestrzenią, brak koloru, rozstrzygnięcia formalne, łączą się w sposób płynny z malarstwem Juliana Ramireza. Podziały płaszczyzny, kreślone białą linią wpisują się w przestrzeń ściany, tworząc nierozerwalną całość. Hieroglify wieńczące geometryczne kompozycje ukazują szerszy kontekst kulturowy. Natura geometrii w dziełach kolumbijskiego artysty staje się pretekstem do ukazania wyższego sensu mieszczącego się w poszukiwaniach idei znaków kulturowych i ich symboli.

Niezwykłe spotkanie formy, połączenie i przenikanie przestrzeni. Otwarta relacja pomiędzy sztuką i designem – twórczością a techniką i projektowaniem.

Serdecznie zapraszamy !

Galeria Próchnika 1
ul. Próchnika 1, 90-408 Łódź
Wystawa potrwa od 17.05 do 17.06
Godziny pracy galerii 10-18 w tygodniu oraz od 10-14 w soboty.

Relacja z wernisażu wystawy

Foto:Agnieszka Kawczyńska, Jarek Kawczynski

Podziękowania

W imieniu Galerii Próchnika 1 oraz wszystkich artystów dziękujemy naszym sponsorom, wspaniałym ludziom, bez których to świetne wydarzenie nie miało by miejsca.

Specjalne podziękowania dla:

  • Włoszczyzna - Restauracja włosk
  • Mionetto
  • Szanuj zieleń - www.szanujzielen.pl
  • Petera szkło