Na czym polega home staging?

Home staging

Home staging to profesjonalne przygotowanie mieszkania albo domu dla sprzedaży lub wynajmu. Home staging ma wpływ na zwiększenie wartości nieruchomości i przyspiesza transakcję.

Szybka i zyskowna sprzedaż jest możliwa, jeśli odpowiednio przygotujemy i zaprezentujemy nasz "produkt". Home staging gwarantuje widoczne efekty za możliwie najniższą cenę, szuka możliwości odnowy zastanych pomieszczeń i mebli, dostosowuje wnętrze tak, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów.

Oferujemy zabiegi, które wydobędą cechy nieruchomości, których właściciele często nie dostrzegają. Wskazujemy atuty nieruchomości i uświadamiamy słabe strony. Przygotowane przez nas wnętrza, podkreślają potencjał i piękno każdego miejsca.

Działania home staging polegają na połączeniu kilku technik: dekoratorskich ( oznaczenie funkcji pomieszczeń, spójność stylistyczna, dobór kolorów), marketingowych (znajomość cech nieruchomości poszukiwanych na rynku), prezentacyjnych (jakich błędów unikać pokazując nasz "produkt" kupującemu).

Koszt home stagingu jest uzależniony od wspólnych ustaleń budżetowych i oczekiwań. Czasami warto wykonać drobne prace remontowe czy naprawcze. Jednak nawet jeśli budżet jest niewielki warto skorzystać z konsultacji, mamy wtedy pewność, że pieniądze nie będą zmarnowane.
Zawsze należy traktować tą usługę jako inwestycję, która zwraca się w wraz z podniesieniem wartości nieruchomości. Zamiast stosować obniżkę ceny nieruchomości, która nie cieszy się powodzeniem na rynku, inwestujemy w odnowienie wnętrz.

Home staging Łódź

Usługę home staging wykonujemy w Łodzi i okolicach, jednak jesteśmy otwarte na propozycje współpracy z całej Polski.

Odświeżone, profesjonalnie zaaranżowane i sfotografowane mieszkania naszych klientów trafiają do szerszej grupy poszukujących i szybko znajdują nowych właścicieli.
Dla kogo?

Usługę home staging kierujemy do:

każdego kto właśnie zamierza sprzedać lub wynająć mieszkanie lub dom

każdego kto już od dłuższego czasu nie może znaleźć kupca lub najemcy i nie wie dlaczego

pośredników nieruchomości, którzy chcą oferować wyższą jakość usług i pomoc we wprowadzaniu mieszkań swoich klientów na rynek

deweloperów, którzy chcą dobrze zaprezentować nieruchomość pokazową

każdego kto rozumie, że koszty związane z home staging'em to zwracająca się inwestycja


Jak to działa

Po kolei...

Przykłady home stagingu

Przed i po
salon przed i po home staging
przedpokój - wnętrze
lazienka przed i po home staging-lodz
łazienka przed i po home staging
home staging przed i po

Podstawowe etapy

O czym warto pamiętać
1# ODGRUZOWANIE I SPRZĄTANIE

Podstawową zasadą sukcesu przy prezentacji nieruchomości jest przedstawienie jej z jak najlepszej strony. Czyste, świeże pomieszczenia od razu wysuwają się na prowadzenie. Mieszkając jakiś czas w danym wnętrzu przyzwyczajamy się do naszych przedmiotów, nie zastanawiając się, w jaki sposób może odebrać je ktoś obcy. Warto więc, pozbyć się na czas prezentacji zakurzonych bibelotów czy niepotrzebnych mebli.

2# DEPERSONALIZACJA

Przed przeprowadzaniem prezentacji domu dla szerszego grona pamiętajmy o usunięciu przedmiotów najbardziej osobistych. Na czas sesji zdjęciowej warto schować zdjęcia, pamiątki z podróży lub inne osobiste przedmioty, nie wspominając o środkach czystości czy ubraniach. Każdy potencjalny klient szybciej utożsami się z wnętrzem, w które nie sugeruje ani nie narzuca konkretnego stylu życia. Trzeba zdepersonalizować wnętrze: zmienić dom z 'do mieszkania' na "dom do katalogu"

3# NAPRAWY I REMONTY

Najszybszy widoczny efekt poprawy wizualnej nieruchomości jest zazwyczaj efektem odmalowania. Czasem można odmalować tylko 1 ścianę, aby efekt był znaczny. Co więcej, w każdym domu znajdują się rzeczy, które wymagają naprawy np. zepsuta spłuczka w toalecie, nieotwierająca się roleta czy niedziałający dzwonek do drzwi. Nikt nie chce rozpoczynać życia w nowym lokum od napraw. Drobne, niedrogie naprawy mogą podnieść wartość nieruchomości.

4# ARANŻACJA I DEKORACJA

Przy ostatnim etapie poprzedzającym prezentację zajmujemy się aranżacją, która ma podkreślić charakter miejsca. Wprowadzamy drobne elementy dodające klimatu lecz nienacechowane personalnie. Ważna jest także neutralizacja kolorów, czyli umożliwienie klientowi dopasowanie się ze swoimi personalnymi przedmiotami do wystroju wnętrza. Im szybciej może się dopasować do wnętrza tym chętniej wynajmie lub kupi nieruchomość.